Choď na obsah Choď na menu
 


Herci info

23. 2. 2009

Blake lively

Obrázok Celé meno: Blake Christina Lively

Dátum narodenia: 21.8.1987

Miesto narodenia: Tarzana, California, USA

Znamenie: Panna

Výška: 1.78m

Rodičia: Ernie a Elanie Lively

Súrodenci: 2 staršia sestra a 2 starší bratia

Partner: Penn Badgley

Jej otcom je herec Ernie Lively (Accidental Meeting), matka sa volá Elanie. Všetci súrodenci - bratia Eric (Butterfly Effect 2) a Jason (Brainstorm), sestry Robyn (Santa kdo?) a Lori (Biohazard) - mali filmové ambície a preto bolo takmer jasné, že i najmladší člen rdiny pôjde v ich stopách.Svoju prvú rolu Trixie v rodinnom filme Sandman si Blake zahrala v jedenástich rokoch pod režijnou taktovkou svojho otca. Potom ale nastala dlhá pauza, zapríčinená predovšetkých povinnosťami predsedkyne triedy, roztlieskavačky a členky speváckeho zboru, s ktorým súťažila dokonca na prestížnych národných šampionátoch.

K rodinnému remeslu sa opäť vrátila až v roli športovkyňe Bridget Vreeland v Sesterstvo Putovných Nohavíc, filmu, ktorého scenár bolo založený na bestselleri spisovateľky Ann Brashares. Blake vraj na konkurz pri obsadzovaní herečiek do role Bridget vošla do miestnosti a skôr než urobila čokoľvek iného, položila na stôl svoju fotografiu. Porota si myslela, že si z nich robí srandu, ale potom, čo po nejakej dobe opustila miestnosť, všetci videli, že práve ona je tou správnou Bridget, ktorú hľadajú. Blondínka vysoká 178cm sa tak stala najmladšou zo štyroch hlavných protagonistiek Sesterstva a zahrala si tu po boku vlastného otca, ktorý stvárnil rolu Franca Vreelanda, Bridgetinho otca.

Medzi novšie projekty tejto všestranne talentovanej krásky patrí napríklad komédia Bezva Vejška, kde zažiarila po boku Justina Longa, hriller Simon Says alebo film Elvis and Anabelle. V poslednej dobe je známa hlavne ako Serena van der Woodsen zo seriálu Gossip Girl.

__________________________________________________________________

Penn Badgley

Obrázok Celé meno: Penn Dayton Badgley

Dátum narodenia: 1.11.1986

Miesto narodenia:Maryland, USA

Znamenie: Škorpión

Výška: 1.79 m

Partnerka: Blake Lively

Jeho detstvo bolo rozdelené medzi Richmond Virginia a Seattle Washington. V Seattle sa zapojil do Seattle-ského detského divadla a taktiež hlásil pre detskej rozhlasovej stanici. Pomocou týchto skúseností, objavil Badgley lásku k herectvu. Jeho vášeň ho jedného leta dostala až do Hollywoodu, kde stvárnil rolu agenta v jeho prvom veľkom filme Will & Grace.

Keď sa s matkou presťahoval do Los Angeles, Badgley hral v rolách niekoľkých filmov (The Brothers Garcia, Daddio). Najväčším úspechom je rola Dana Humphrey-ho v Gossip Girl.

V súčastnej dobe žije v Los Angeles. Je taktiež hudobne nadaný, spieva, píše a hrá na gitaru. Vo voľnom čase surfuje, lyžuje a snowboarduje.

_____________________________________________________________________

Leighton Meester

Obrázok Celé meno: Leighton Marissa Claire Meester

Dátum narodenia: 9.4.1986

Miesto narodenia: Marco Island, Florida, USA

Znamenie: Baran

Výška: 1.65m

Má staršieho a mladšieho brata. Preslávila sa predovšetkým v Amerike, rolou “bad girl” Blair Waldorf v úspešnom seriáli Gossip Girl, ktorý vznikol na námet rovnomennej knihy.

Keď mala 11, presťahovala sa s rodinou do New York City. Tam začala pracovať ako modelka a zoznámila sa s fotografkou Sofiou Coppolou. Prvýkrát sa objavila v seriáli Právo a poriadok v roku 1999, keď jej bolo trinásť rokov. Nasledovali ďalšie malé roličky, ako napr. Siedme nebo, North Shore, Vincentov svet, Veronica Mars a pod.

Keď zrovna nenatáča, oddáva sa svojej vášni pre hudbu a kreatívne písanie. Dokonca napísala pieseň k hororovej komédii Drive Thru, v ktorej si taktiež zahrala.

______________________________________________________________

Ed Westwick

Obrázok Celé meno: Edward Westwick

Dátum narodneia: 27.6.1987

Miesto narodenia: Stevenage, Hertfordshire, Anglicko, UK

Znamenie: Rak

Výška: 1.77m

Je spevákom skupiny The Filthy Youth. Jeho otec prednáša obchodné štúdie a jeho matka je učiteľka psychológie. Má dvoch starších bratov. Jeho vysnívaným zamestnaním je záhradníctvo.

Jeho obľúbený film American Psycho často pozeráva so svojím kolegom, taktiež hercom z Gossip Girlu Chace-om Crawfordom. Kvôli Gossip Girl sa musí každý deň holiť, čo ho dosť otravuje. Je odlišní ako jeho postava v seriále, v skutočnosti sa so svojou postavou v seriáli nestotožňuje.

Zahral si v úspešných filmoch Potomkovia ľudí, Dvere dokorán, najnovšie v horore 100 Feet.

Jeho hviezdná kariéra sa začala v The National Youth Theatre v Londýne. Aktuálne hrá v seriály GG, a keď sa nevenuje práve jemu, užíva si život ako jediný z hlavných postáv vo svojom rodnom Londýne.

_____________________________________________________

Taylor Momsen

Obrázok Celé meno: Taylor Michel Momsen

Dátum narodenia: 26.7. 1993

Miesto narodenia: St. Louis, Missouri, USA

Znamenie: Lev

Výška: 1.73m

Rodičia: Michael a Colette Momsen

Začala hrať už v troch rokoch, keď robila reklamu na Shake ‘N’ Bake. Prvú televíznu rolu dostala v thrilleri Ďiabolská Hra, kde stvárnila postavu Honey Bee Swarn. Veľká rola ovšem prišla až o rok neskôr. Zahrala si totiž po boku Jima Carreyho, malú Cindy Lou, vo vianočnej komédii Grinch (2000). Potom sa objavila v menšej roli ako Julie Moore vo vojnovej dráme Údolie Tieňov (2002), kde si zahrala i jej mladšia sestra Sloane.

V rovnakom roku dostala ešte dve ďalšie príležitosti: Spy Kids 2, kde stvárnila prezidentovu dcéru Alexandru a O Perníkovej Chalúpke, kde stvárnila Marienku. Od tej doby sa tri roky nikde neobjavila. Až v jednej epizóde TV seriálu Misconceptions (2006). V roku 2002 Taylor naspievala pesničky “Rudolph the Red-Nosed Reindeer” a “One Small Voice” na album School’s Out! Christmas.

V roku 2006 si zahrala Samanthu vo filme Saving Shiloh a v roku 2007 Molly vo Walt Disney filme Superpes. Aktuálne ju môžete vidieť v americkom seriále Gossip Girl, kde hrá Jenny Humphrey. Od roku 2008, vo veku 14 rokov, je Taylor modelkou IMG.

______________________________________________________________

Chace Crawford

Obrázok Celé meno: Christopher Chace Crawford

Dátum narodenia: 18.7.1985

Miesto narodenia: Lubbock, Texas, USA

Znamenie: Lev

Výška: 1.83m

Je synom kožného lekára a učiteľky..Učinkuje v klipe Leony Lewis -I Will Be . Na univerzite študoval žurnalistiku..Osem mesiacov randil s jednou z víťaziek American Idol,s Carrie Underwood!!=D

_____________________________________________________________


Zdroj: www.gossipgirl.iserialy.sk

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Www. tifka sk

(viktora, 21. 3. 2010 16:56)

zbožnujem všetkých

Ahojtee

(Jancika, 5. 1. 2010 17:44)

Waa GOssip girl jemôj oblibeny serial:D aa hlavne super herci:))