Choď na obsah Choď na menu
 


GG - Postavy

19. 2. 2009

POSTAVY V GOSSIP GIRL

Gossip Girl (v origináli hlas Kristen Bell)

Obrázok
Hoci ju zatiaľ ešte nikto nevidel, takže jej identita je pre nás neznáma, jej hlas poznáme všetci – sprevádza nás totiž každou jednou epizódou a komentuje dej seriálu! Vieme o nej len toľko, že je autorkou blogu plného klebiet, ktorý čítajú temer všetci mladiství obyvatelia štvrte Upper East Side na Manhattane, v štáte New York.

Serena Caroline van der Woodsenová (Blake Lively)
Na Škole Constance Billardovej pre dievčatá je najobľúbenejšou zo všetkých študentiek, všetky ostatné žiačky sa s ňou chcú kamarátiť alebo sa je aspoň podobať... Jej otec je miliardár a šéfuje úspešnej rodinnej prepravnej spoločnosti, ktorá prosperuje už od čias svojho založenia začiatkom 18. storočia a ktorej vďačí za celý svoj majetok – a jej mama Lily tiež patrí k „horným desaťtisíc“... Jej mladší brat Eric (Connor Paolo), ktorého má veľmi rada a ktorého sa stále snaží chrániť, je gay – a má za sebou neúspešný pokus o samovraždu... Serenina najlepšia kamarátka je už odmalička Blair, aj keď tá sa len ťažko vyrovnávala s faktom, že vždy stále v Sereninom tieni... Ich priateľstvom však veľmi otriaslo, keď Serena bez slovíčka rozlúčky odišla na internát – a potom sa rovnako nečakane vrátila späť!

Daniel Jonah „Dan“ Humphrey (Penn Badgley)
Vtipný a šarmantný mladík, ktorý je na svoj vek veľmi vyspelý, čím predovšetkým zabodoval u krásnej Sereny. Keďže postavením nepatrí do „vyššej spoločnosti“ a ani finančné možnosti jeho rodičov sa s tými jeho spolužiakov nemôžu ani zďaleka porovnávať, do partie „vyvolených“ jednoducho nepatrí... Serena ho však má i napriek tomu rada – alebo možno práve preto, že je taký normálny a prirodzený.

Blair Cornelia Waldorfová (Leighton Meester)
Rovnako ako jej najlepšia kamarátka Serena (s občasnými prestávkami) i Blair patrí k slečnám, ktoré „sa narodili so zlatou lyžicou“ – a rovnako i ona študuje na elitnej Škole Constance Billardovej pre dievčatá. V budúcnosti by rada promovala na Yaleskej univerzite, ktorú kedysi navštevoval aj jej otec Harold (John Shea), úspešný právnik - jej mama Eleanor (Margaret Colin) je módna návrhárka, to len pre úplnosť... Blair nevie Serene odpustiť, že doslova zo dňa na deň zmizla bez jediného slova. A to navyše v čase, keď jej otec opustil je mamu – kvôli chlapovi! Keď sa jej jedného dňa jej priateľ Nate prizná, že krátko pred Sereniným zmiznutím s ňou prežil horúcu „jednorazovku“, rozpúta sa medzi oboma priateľkami nemilosrdná vojna – nakoniec sa im ale predsa len podarí opäť sazblížiť a vzájomne si odpustiť.

Charles Bartholomew „Chuck“ Bass (Ed Westwick)
Zdá sa, že tento mladík je neskutočne cynický egoista a že mu nerobí najmenší problém niekoho potopiť, uraziť, zničiť - skrátka akokoľvek zmanipulovať! Okrem toho sa tiež zdá, že ženy vníma len ako predmety, ktoré možno podľa ľubovôle použiť, kúpiť alebo zahodiť. Zdanie však niekedy klame! Na druhej strane ale... Niekedy nie! :-)Nathaniel Fitzwilliam „Nate“ Archibald (Chace Crawford)
Akosi sa stále nevie rozhodnúť, či chce byť so Serenou alebo radšej s Blair - mimochodom, s oboma – teda samozrejme s každou v inom časovom období – sa už intímne zblížil... Jeho najlepší kamarát je na prvý pohľad (i druhý či tretí) jeho pravým opakom: je ním totiž Chuck Bass! Nateov otec Howie „Kapitán“ Archibald (Sam Robards) je mimoriadne energický muž, ktorý chce každé dôležité rozhodnutie urobiť za svojho syna – či už ide o výber vhodnej univerzity alebo budúcej životnej partnerky... Nate má ale úplne iné sny a priania, takže musí čo najskôr nájsť spôsob, ako to síce šetrne, ale dostatočne zrozumiteľne vysvetliť svojim rodičom!

Jennifer Tallulah Gosh „Jenny“ Humphreyová (Taylor Momsen)
Danova mladšia sestra je dobrá kamarátka so Sereniným mladším bratom Ericom. Keďže Jenny verí, že sa jej jedného dňa určite podarí zapadnúť do partie združenej okolo obľúbenej Blair, necháva sa od nej využívať – hoci ju to občas (alebo skôr temer vždy) zraňuje...


Vanessa Marigold Abramsová (Jessica Szohr)
Nadaná kameramanka Vanessa sa s Danom Humphreym kamaráti... V podstate odkedy si pamätá! Keď sa jej rodina presťahovala do malebného Vermontu, toto priateľstvo z detstva tým trochu utrpelo... No dnes je spolu so svojou staršou sestrou, inak členkou známej lesbickej rockovej kapely, späť v New Yorku, kde - úplne samy - žijú v štvrti Williamsburg v Brooklyne, v štáte New York (rovnako ako Humphreyovci).


Lily van der Woodsenová (Kelly Rutherford)
Niekoľkokrát rozvedená mama Sereny a Erica bola zamlada baletkou, príležitostnou modelkou a tiež skalnou fanúšičkou Rufusa Humphreyho – a isté romantické očarenie v tomto smere v nej doznieva i dnes... Jej zatiaľ poslednou „trofejou“ na poli lásky je Chuckov otec, úspešný podnikateľ a viacnásobný miliardár Bart (Robert John Burke), ktorý bude jej (možno konečne už posledným) manželom...

Rufus Humphrey (Matthew Settle)
Sympaťák Rufus bol kedysi slávnou rockovou hviezdou, no dnes sa už hudbou neživí. Umeniu ale ostal verný, hoci v inej oblasti – má vlastnú, vcelku úspešnú galériu. V súkromí sa mu ale darí pomenej – len prednedávnom sa rozišiel s manželkou Alison (Susan Misner)... Svoje dve deti – Dana a Jenny - z tohto nevydareného vzťahu poslal na elitnú školu, pretože chce, aby mali v budúcnosti možnosť vyberať si len z tých najlepších univerzít.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Chuck Bass

(sandy, 25. 5. 2010 17:55)

Aj ja by som rada vedela ci bude v 4 serii zit!! ked nie kks sa zblaznim som sa tesila ze sa dali s blair do kopy zase a isiel ju poziadat o ruku ale potom hento zistili :( a postrelili ho a on zomre?? :( difam ze nie!

chuck bass a 4 seria

(gossipka no.1, 18. 5. 2010 6:43)

bude chuck bass v 4serii zit?a bude vôbec 4seria?